Babaruha tisztítás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Babaruha tisztítás

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.04.10. 19:20

Nos, gondolom mindenkivel elöfordul néha hogy a nagy lelkes fényképezés-ügyködés közben koszosak lesznek a ruhák. A kérdésem az lenne, kinek mi a tanácsa hogyan mossuk a babaruhákat.
Mosogépbe alacsonyhöfokon, kézzel csak... Please ötleteket. ;)

Remélem jo helyre teszem. A másikba akartam alapba, de asszem inkább ide illik. Kérlek tegyétek át ha rossz helyre ment. Köszönöm! :)
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Re: Babaruha tisztítás

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.04.10. 21:02

Tökéletes helyet választottál neki^^

Mi az ember-ruhákkal szoktuk együtt mosni - 30-40 fokon (fehéret 60-on asszem...) és utána centrifugázva. Anyu pedig kivasalja őket^^

De lehet hogy nem én vagyok a legjobb tanácsadó ilyenekben, mert egy kockás nadrágot kinyírtunk így. Bár hogy egy fekete-fehér kockás gatyából hogyan lett rózsaszín-fekete kockás.... (a fehérekkel mostuk együtt és még meg is fogta az egyéb ruháinkat...o.O)

Egyébként szerintem biztos nem olyan koszosak a ruháid, úgyhogy az alacsony hőfok biztos elég^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.04.10. 21:07

Köcönöm a tanácsot, emlékszem a kockás naci storyra. :lol:
Lilynek a zoknija, és az inge lett koszos, de nem kicsit. Kicsit sokat rángatom ki a kertbe mostanság.
Mindenképp akkor alacsony fokon fogom, köszönöm. :)
Sheila

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.04.12. 08:08

A világosabbakat nyugodtan lehet többi ruhához berakni 30-40 fokra, és ha úgy nem jön ki kézzel rásegíteni kicsit. A magasabb hőfok azért lehet ellenszenves kicsit mert nekünk a rendes ruháink is ott szoktak összemenni (így lesz az hogy apu pólóit nekem kell hordani :lol: ). De a sötéteket mindenképpen először kézzel javasolnám hogy fognak e. Én mondjuk mindent kézzel mosok mert az igazából gyorsabban megvan ^^;
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.04.12. 10:41

Óh, Zi-chan eszembe juttattál mégvalamit ezzel kapcsolatban^^

Ha valaki új babaruhát vesz (vagy új textilből varr neki), akkor azt is érdemes kimosni mielőtt először ráadja, mert ha fog a ruha, akkor megfoghatja szegény babát is...

Ha kimosás után még mindig fog, akkor azt szokták ajánlani, hogy egy pár órára érdemes beáztatni ecetes vízbe, aztán újra kimosni (hogy finom legyen az illata :lol:). Az általában meg szokta szüntetni a fogást.

(persze fehér és világos ruháknál ez nem túl valószínű - de azok után hogy volt egy lány, akinek a babáját a SZŐKE paróka fogta meg (szinte leszedhetetlenül) már bármit el tudok képzelni :lol:)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.04.12. 10:49

jah tényleg ezt kifelejtettem, pedig Anját elég rendesen megfogta egy ruha amit kaptam rajzért cserébe, bá az a mai napig legalább 5 mosás után is fog, szal hanyagoljuk, bár az ecetet még nem próbáltam ki :lol:
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.04.25. 22:40

Bár nem hiszem hogy bárki lenne annyira parás babaruha mosásban mint én, de azért megosztom mindenivel, sikeres volt a mosás, szééép tiszta és friss lett minden. És mivel fehérröl volt szó tettem hozzá egy ujbegyni vanish folttisztitot, mert a kertben eléggé sok koszt szedtünk össze.
Szoval nekünk happy end lett a mosás, igaz egy hajszálnyit összement az ing, de szerintem gözvasalotol az is visszaugrik. :)

Köszi a helpeket! ;)
Sheila

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.05.01. 00:50

Muszáj leszek kipróbálni az ecetes módszert, mert az a nyavalyás fekete harisnya az x-edik mosás után is fog. :(
Freyja

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek