Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

Általános csevegés BJD témában

Re: Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

HozzászólásSzerző: barabara » 2010.04.16. 23:52

方云虛 - Fang YunXu
Fang - a négyzet jelentésében
YunXu - felhős üresség

Kőváry Sebestyén
Kőváry - számunkra előkelőséget, biztonságot, erőt sugall ^^
Sebestyén - fenséges, magasztos jelentésű
A Sebestyén név úgy jött a képbe, mint szép, ritka férfi név, amiről egy sok csatát megjárt, nemes lelkű és szenvedélyes lovag jut eszünkbe. Ez valahol igaz a karakterre, valahol viszont pont, hogy egyáltalán nem. xD

Kai Makary Hoffmann
Kai - nagyon sok nyelvben előfordul ilyen név az ősi egyiptomitól kezdve a hawaiin át egész a kínaiig. Esetünkben a kedvenc német férfi nevemről van szó, így a jelentése "a kulcsok őre".
Makary - lengyel név, bibliai eredetű, a jelentése "gifted".
Hoffmann - tribute A homokemberért 8)

Dwynwyn
A családnevét csak újabban használja, hivatalos okokból, pl. ovi meg ilyesmi, és nem Sebiét, az apukájáét viseli, hanem a mamájától ered, úgyhogy még under construction. ^^'
A keresztneve ha jól emlékszem, valamilyen angolszász eredetű név, azt jelenti, tiszta, fehér, és valamilyen mondabeli hölgy viselte, akinek a történetére már nem emlékszem pontosan. Nekem azért tetszett meg, mert olyan tündéres, csilingelő hangzása van.

Инна Шчедрой - Inna Schedroy
Inna - egy orosz férfi mártír neve volt, de manapság inkább női névként használják. >:) A jelentése valami olyasmi, hogy forrás, élettel teli.
Schedroy - egy középkori összeírásban találtam ezt a nevet, és nagyon tetszett a hangzása. ^^
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára barabara 2013.03.02. 22:19-kor.
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: Chie » 2010.04.18. 18:06

Pocky:
Neki valami édes és nem túl gyakori nevet szerettem volna adni. Megláttam egy Pockys dobozt pakolás közben. MegvanXD

Yeong Chris:
Én régebben az első babámnak valamilyen L-betűs nevet szerettem volna adni. A Lauren nagyon megtetszett, és úgy olvastam, hogy fiú és lány név is lehet, de eddig csak lányokkal "találkoztam" akiknek ez a nevük, szóval elvetettem (mivel ugye én fiúnak szántam). A Chris-t nem emlékszem, hogy mikor és hogy találtam. De erről a névről egy vagány kinézetű pirszinges badass uke jutott az eszembe régebben is. :lol: Igaz, az én Chrisem nem pont ilyen, de valahogy illik rá ez a név számomra... A keresztnév jelentésének nincs szerepe a névválasztásban.
Addig, amíg meg nem rendeltük, nemtudtam, hogy mi legyen a vezeték neve. Aztán egyik reggel úgy keltem, hogy: -Chris koreai, a teljes neve pedig Yeong Chris. KomolyanXD Akkor fogalmam sem volt, hogy a "yeong" mit jelent, meg egyáltalán van-e olyan szó. Azóta utána kerestem, és a jelentése: nulla. ^^; Koreaiul leírva:영
+ A keresztanyukája, lbarátnőm nemrég adott neki egy 3. nevet: Jaejoong, de ez nincs használatban. A név eredeti tulajdonosához sokkal jobban illik :love: De azért kedves barátnőmtől, hogy az imádottam nevét adja neki :D
A Yeong nem Jae becenevéből jön, ezt hamarabb találtam neki, mint ahogy őt megismertem. Ráadásul múlthét szombatig, amíg meg nem ismerkedtem a koreai írással, nem is tudtam a különböző átírás miatt, hogy a Young meg a Yeong ugyan azt takarja ^^;

Laurence:
A többi már nem lesz olyan hosszú, mint Chris-éXD Az ő neve a Lauren-ből jött. Csak azt nem tudom még mindig eldönteni, hogy Laurence, vagy Lawrence legyen...:/ Mivel Francia, az au-val írt változat helytállóbb, de w-vel jobban tetszik alakilag. De ezt bőven lesz időm még eldönteni…
A jelentésnek nála sincs jelentősége, ami egyébként „babérkoszorúval díszített”

Wendell
Ő egy eléggé… fura személyiség, kicsit hibbant, elborult ezért valamiért W-vel kezdődő nevet akartam neki. (ne kérdezzetek, nem tudom, hogy függ ez össze :lol:) Rákerestem interneten a W-s nevekre, megtaláltam a Wendell-t, és ezzel el is lett döntve. Alig 1perc. :lol:
Jelentése: Vandálok népéhez tartozó. Ez sem a jelentése miatt tetszett meg.

Uhh, nem gondoltam volna, hogy ilyen hosszú lesz
Chie

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2010.04.18. 18:35

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak?
A válasz elég egyszerű - mert ez a neve. XD (lásd következő pont)
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"?
Vártam, hogy súgjon. Improvizációk vezettek, ahogy különböző kombinációkat írtam anémet és a francia webszótárba. Szavakra gondoltam, amik eszembe jutnak róla, és a triviálistól haladtam a valóságos felé. És egy idő után megállított, hogy ez az.
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?
Én ép elmével tuti senkit nem neveznék el így XD *ne haragudj kicsim, anyu szeret~*
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom?
Lavande (Lavandö) - Franciául levendula. Számomra a levendula a tűnékeny halál illata, régebben volt egy avatarom, csak egy levendulamező, ami felett ködként átillan a szél; egy haláltusa sem lehetne nagyobb agónia ennél. Nem tudom, van, aki a levendulát vidám virágnak gondolja, mert nyári. Én bele tudnék őrülni, mert mérgező virág, ha nem is hiszik el róla, és mérgező szín, egészen, egészen különleges virág.
Courageux (Kurázső) - Ez ragadványnév, a jelentése "bátorság", az angol "brave" szó jutott eszembe, ezt mindig kifejezőbbnek éreztem, mint a magyart. Ő "C."-ként alkalmazza, vagy leginkább, sehogy, hiszen nem divat saját érdemeit méltatni, de kétségkívül hozzátartozik.
Eisschwert (Ejssvert) - Jelentése: jégpenge. Azért bírnám, ha nekem is ilyen vezetéknevem lenne; az édesapja osztrák, talán nem ez volt az eredeti családneve, csak megváltoztatta, nem tudom, de nagyon illik a fiához, az már egyszer tény, akinek jéghidegen villan a tekintete és százszorta fagyosabban a pengéje *hősies zene a háttérben* Egyébként rendszeresen küzdök a rendes kiejtésével.
Reisuto

~BJD nevek~

HozzászólásSzerző: kibo » 2010.08.25. 14:05

Üdvözlet Mindenkinek ^^

Nem tudom van-e már ilyen topic mert én még nem láttam de ha van akkor elnézést >w<
szóval arra gondoltam hogy lehetne egy ilyen is hogy ki honnan szerzi és milyen nemzetiségű/jelentésű nevet add a babóinak :) és ez lehetne egy amolyan segítség is a többiek felé ha esetleg valakinek nincs ötlete :)

: 3 ~
** Alma **
kibo

Re: ~BJD nevek~

HozzászólásSzerző: kibo » 2010.08.25. 14:13

bevallom jómagamnak is szenvedek mostanság a nevekkel ^^" mindig eldöntöm hogy na most ez tetszik és ez lesz de vagy a festés nem passzol a névhez vagy a karakter ami nagyon rossz mert pl. Valentinenél is volt egy pár név ötletem és nagyon tetszettek a nevek de sajnos a festés úgy hozta hogy nem passzolt hozzá de viszont a céges neve illet hozzá ennek nagyon örültem :)

de most megint gondban vagyok T__T mert szeretnék valami nagyon szép nevet találni a nemsokára hazaérkezőnek és van pár ötletem de az egyik a jelentése miatt nem passzol rá TwT a másik meg már szerintem túl lányos lenne neki :(
a név majd egy DS Heliotnak szeretném :)
az első az Assassin lett volna nagyon tetszik a név csengés meg minden csak a jelentése mert úgye orgyilkost jelent ha jól tudom ^^"
a másik pedig a Synergis lenne de szerintem ez már túl lányos lenne vagy nem is tudom >w< de mindenképpen vmi elegáns és misztikus nevet szeretnék *-*
a karaktere egy olyasmi ki fazon lenne akinek fekete füstös festése van fekete rövid kicsit olyan Mizukami Shin féle hajjal és a ruháján meg prémes anyag futna és kicsit fantazisabb lenne a ruha ^^ és természetesen patás lesz :)

ha van ötletetek szívesen várom és ha van kedvetek osszátok meg a ti ötleteiteket vagy próblémáitokat is :)
** Alma **
kibo

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.08.25. 14:16

Hát, ha ezt 1 hete csinálod, kiugrok a bőrőmből, az örömtől, mert nagy probléma volt, hogy nem tudtam mi legyen a kishercegnő neve ^///^
Én is kíváncsi volnék a válaszokra ;)

És szerintem az Assassin egy nagyon szép név, függetlenül a jelentésétől :D
Leander White (Resinsoul Lan)
Az álmaink valóra válnak;)
rebi23

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2010.08.25. 14:23

Hmm... szerintem már van ilyen téma... legalábbis... Ez nem ugyan ez kb.?
viewtopic.php?f=18&t=1915

Én egyébként általában megérzésre hagyatkozom, hogy mit érzek rájuk illőnek! *__* És van akié szinte magától jön...mint pl. Lynette meg Tsubaki mostanában, de van akinek tudatosan kerestem...mint pl. Andrea vagy Anhur. :D
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: kibo » 2010.08.25. 14:29

rebi23: oh jaj kár pedig már egy ideje motoszkált az ötlet hogy ilyesfajta segítséget kérjek ^^"
a nevet illetően én is ugyan így vagyok csak aztán egyik ismerős feltette mi lenne a beceneve és itt bukott ki az Ass-chan X'D

Shiroi: tényleg OAO én ezt nem láttam T_T megint sikerült rendesen becinkelnem magam X'3
nyóó de neked tök jó megérzéseid vannak X'D de lehet ez csak nálam a rajzolt karaktereknél jön be o__O" mondjuk van amikor ez nálam is bejön de ez olyan ritka TAT túl fantáziátlan vagyok szerintem ˇ.ˇ"
** Alma **
kibo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.08.26. 16:44

Óóó, szerintem a Synergis cseppet sem lányos. Nekem pont egy olyan füstös-fekete srác jut róla eszembe, bár az is igaz, hogy prémes-fantasy helyett inkább sci-fi...menő intergalaktikus bajkeverő :lol:

Uh, az Assassin meg tényleg bérgyiklos...öm, annyira általános a jelentése, mintha mondjuk magyarul "Asztalos"-nak, vagy "Ügyvéd"-nek akarnád elnevezni a fiút, szóval...öm...inkább lebeszélnélek én is róla ^^;
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.08.27. 17:44

Synergy volt egy rajzfilm sorozatban egy lány neve, picit hasonlo. :P És valoban scifi hangzásu. :D
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő