...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.10.02. 15:40

...akiknek az a jó szokása hogy nem feltétlenül képviselik az abszolút megértést és elfogadást...

Nem mintha panaszkodhatnék, Anyunak kifejezetten tetszenek a babáim, Apu is megvan velük (nem érti minek kellenek, de ha nekem tetszik, hát legyen). Az egyik nagymamám egyszer még a Milói Vénuszhoz is hasonlította Ezrát, szóval tényleg jó dolgom van^^

Viszont tudom, hogy nem mindenkinek ilyen megértő a családja, ismerősei, sőt néha nálunk is akadnak érdekes összetűzések, szóval gondoltam hátha nektek is vannak család vs. baba élményeitek, és szívesen meghallgatnám őket, legyen az szívmelengető, vagy elszomorító.

Minden érdekel: Hogyan tudták meg hogy van ilyen hobbi? Mit szóltak hozzá, támogattak(nak)-e, vagy inkább ellenzik, hogyan lehet őket meggyőzni, hogy nem őrült szektások vagyunk, sztorik amik kikívánkoznak (ha éppen nagyon vidám azért, ha dühítő akkor azért:)) és minden hasonló^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.10.04. 14:12

Nálam általános meghökkenés fogadta elhatározással vegyes szerelmemet Memphis iránt és jöttek a szokásos bosszantó kérdések , lsd. "És mennyibe kerül?" vagy "Úristen, és te képes voltál ennyit kiadni EZÉRT?!" vagy "Mégis, mit akarsz vele?". Eyik kedvenc élményem volt, amikor anyu aggódó tekintettel megkérdezte tőlem hogy "Ugye, azért nem ő lesz a pasid?". XS A közelmúltban, amikor még nem volt zsákja Memphisnek, és a kezemben csücsülve vártuk, hogy anya jöjjön értünk. Amikor megjött, kiugrott a kocsiból, s haragos arccal rámkiabált, hogy minek hordozom folyton a kezemben ezt az izét..bábut!!!-ahogy ő mondta. Állítólag többen azt mondták neki, hogy nem vagyok normális, hogy valami izével a kezemben járkálok, és megkérdezték tőle, hogy nem szorulok-e pszichológus segítségére. Ez még nem érdekelne különösebben, hisz ezt a kérdést már többen feltették nekem életem folyamán, ami igazán bántó volt, hogy anya adott ezeknek az embereknek a véleményére. Azasl kellett érvelnem, hogy mért ad ezeknek az embereknek a véleményére, s hogy az ilyen emberek ennyit érnek. Mondtam, hogy nem fér el kényelmesen a hátizsákomban, és azárt hordom kézben, mert félek, hogy baja esik. /A táska már másnap elkészült, mintegy másfél óra alatt. Furcsa, hogy az emberek csak akkor szánnak időt az ilyen dolgokra, ha már a személyes hiúságuk is érintett benne nem?/ Apám: teljes közöny. Öcsém pedig azért hisztizik, mert ő is akar egyet. 9 évesen. Na ne...XP
Gilje

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2008.10.04. 14:22

Uh, Gilje. Akkor te egész keményen megkaptad... Szegény te és Memphis : ( .
Azt tőlem is kérdezték hogy hogy adhattam ki ennyit egy "ilyenre" meg hogy mire jó, de senki nem mondott olyanokat hogy lássak orvost vagy iylesmi. A szüleim sincsenek kiakadva tőle. Azthiszem ezek szerint nálunk szerencsésnek mondható a helyzet.
Anyum még mutogatja is embereknek. XD;; Még amikor arra kényszerültem hogy az utcán hordozgassam is,
( és moziba vigyem XD) az egyetlen komment amit kaptam az a moziban volt a beeresztő lánytól, neki pedig nagyonis tetszett. Csak nem egészen tudta összeilleszteni a működési képét. ^^;
Bár attól az elején azthiszem nálam is aggódtak hogy Thane miatt többé nem nézek majd pasikra. XD
Eme kétejeiket sikerült eloszlatni... szerencsére...
Gilje! Szerintem ilyenkor a legjobb "védekezés" az az hogy közönyös vagy és te tök természetesnek veszed őt is és az akármilyen válaszaidat is!^^ Meg persze az is ott van hogy csomó ember, nemcsak 20x éves is gyűjti a BJD-ket. Nem is beszélve a tömérdek mennyiségű 30x nőről akiknek még gyerekeik is vannak. Szóval rendes családanyák akik tök normálisak. ( elvileg. haha :lol: )
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2008.10.04. 14:39

Hehe nah azt én is megkaptam anyutól h "minke" meg hogy "miért ilyen drága" nahmeg megin h "minek". Aztán lassan apránként (kemény 1 év alatt) felfogtad hogy ez nekem olyan mint neki a tömérdek mécsestartó az asztalon. Nem tudja miért kell meg miért jó, csak tudja hogy az. Apu elől egészen az érkezés napjáig titkolva volt mert azthittem ő lesz a keményebb dió pedig amikor megjött majdnem ő akarta felbontani a csomagot!XD Szerencsére munkába is kellett mennie :'D aztán amikor hazajött megnézegette mi volt a nagy koreás dobozban és mondta h tökjó. (mondjuk apuról tudni kell h technikus, azt nézegette hogyan mozog XD megh amikor gimiben kölcsönkaptam egy cd-t és mondtam neki h másolja le (d-devils számok voltak rajtaÖ és belehallgatott másnap megkérdezte h ugye azért sátánista nemleszek). Most így egy év elteltével anyu is hozza a felesleges ruháka hogy jólesz átszabni babaruhává...bár lehet még nem sejti hogy ez a hobbi nem egydarabos babából áll XD
Azt hogy "ugye nem ez lesz a pasid" még valszeg azért nem kaptam meg mert lány babát vettem meg akkor amúgyis volt már. Az h neme kell orvoshoz fordulnom meg a babamánia miatt volt kérdés XD
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.10.04. 17:13

Hehh jó nektek. Nekem ezek a dolgok eléggé megkeserítették az életemet másról nem is beszélve. Sejtettem, hogy lesz egy ilyen reakció, csak én azt hittem apától. De őt nem zavarja. Furcsa volt, hogy anyám volt elviselhetetlen. Persze túltettem magam rajta, hisz sokan ajánlottak már nekem dilidokit. Hát, talán régebben lett volna rá szükség. Azóta...hát, már mindegy. Aztán majd felébredek XD
Gilje

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.10.05. 18:26

Awww, Gilje ez irtó lehangoló lehet...hogy inkább mások véleményére ad, mint a saját lányáéra. Inkább örülne, hogy nem drogokra költöd a pénzed, hanem valami szépre és maradandóra...

Pedig komolyan, csomó ember kiakad, hogy 'fúúú ennyit egy bábura, ez nem normális', miközben ők is simán elköltik ugyanazt a pénzt a saját hobbijukra. Mert nekem ne mondja senki, hogy síelni olcsó mulatság...vagy vitorlázni (viszont sokkal balesetveszélyesebb). Vagy festményeket gyűjteni (bezzeg azt megnézném, hogy mikor néznének 'dilisnek' valakit, aki többszázezer forintos festményeket vásárol - és ugyanolyan művészet a kettő)

Remélem azért anyukád is megszokja a hobbidat, mert úgy azért mégis jobb a hangulat...

//PS.: én totál csodálkozom, hogy nem kaptam még meg ezt a "most akkor ő lesz a pasid?" dolgot - nincs senkim, nem volt akkor sem mikor Ezra jött, szóval ideális 'fúj, ez babával pótolja a párkapcsolatát' alapanyag lehetnék. Bár lehet hogy csak udvariasságból hallgatnak :lol://
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.10.05. 19:42

Hát igen, megint megkaptam. Miért viszem el M-et a Tökfesztiválra? Komolyan, zsákban van azt hittem így már mindegy mit csinálok vele. Úgy látszik nem. Mert "Ez már beteges. El kéne vinnem téged pszichológushoz.". Hát jó. Amikor hazajöttem és letettem zsákocskámat a fotelra, anya később hirtelen felkapta én pedig önkéntelenül felnyögtem, hogy ne. "Mi az, már hozzányúlni sem lehet a babádhoz?". Hiába mondtam, hogy inkább szóljon, és én arrébb teszem, már nem számít. Mindegy, inkább írjatok ti többet mert nem akarom elrontani a fórumot az itthoni csetepatékkal :roll: ;)
Gilje

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2008.10.06. 19:49

jajj. Gilje...nem hiszem el hogy így tömegesen kapod a dolgot... A lakásban én is hurcolászom Thanet de legfeljebb annyit kapok hogy "Ne oda rakd mert a végén még leesik *aggódó nézés*" vagy "Ne az asztalra mert Süti elviszi a lábával " - ne kérdezzétek...
Hihetetlen hogy pont a saját anyud nem hajlandó elfogadni a dolgot.
De remélhetőleg idővel hozászokik ám.^^ Ez biztos. Főleg ah látja hogy ez a 'babázás' nem csak múló szeszélyed. : ) Kitartás! >___<
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.10.10. 21:42

Na, hölgyeim! Komoly előrelépés történt M dolgát illetően. Miután tisztáztuk anyával, hogy nem, attól, hogy egy BJD-vel "játszom" még nem vagyok leszbikus, sőt! (talán meg kéne mutatnom neki a Crimson Spellt, Junjou Romanticát stb....) és egy hétnyi hallgatás után ím ma este megnézte a Conon készült képeket (eleinte azt is csak azért, mert nem mondtam el mit mutatok neki és nem tudott elmenekülni(?))!!! Kis hallgatás után megdícsérte JD-t, jólmegnézte Thane-t és Ezrát, és cukinak találta, valamint aranyosnak(!!!) Peytont*^^* És persze a többiek is tetszettek neki. Na, mit tesz az erőszak! Ez persze nem jelenti, hogy a közeljövőben megemlítem nekik Bory-t, Hallwill-t vagy Ribancot...XD
Gilje

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2008.10.11. 19:51

szerintem az is jót tett ebben a képmutogatásban h látta hogy nem te vagy az egyetlen. nálunk inkább ez törte meg a jeget anyunál, mert mindig megmutattam neki nagyából a conos képeket, és láttam hogy nem én vagyok az egyetlen és akkor tuti nem vagyok normálatlan se XD az meg esetleg ettől lezbikus lenne az ember..najó nekem lány babám van...de én előre megmondtam neki h valszeg nem ettől lennék. ( csak a yuri kollekciót meg ne találja egy véletlen kattintással a gépemen....note to self: lejelszavazni a yaoi és yuri mappákat)
Zi-chan

Következő

Vissza: Csevegő