Babatisztítás

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Babatisztítás

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.04.28. 14:42

Hát ha baromi nagy mázlid van, akkor hígítóval lejöhet. De ennek igen kicsi az esélye (minél frissebb a marker-nyom annál esélyesebb).

Ha csak egyszerűen szerencsés vagy, akkor ugyan beszívódott a műgyantába, de egy viszonylag kicsi, felszíni teljes csiszolással le tudod csiszolni az érintett réteget és alatta szép. Megfontoltan kell, hogy nehogy megváltoztasd a babád vonásait egyenetlen csiszolással, de ha odafigyelsz, akkor lényegében ugyanúgy fog kinézni, mint önmaga (csak egy picit kisebb lesz...kb. 0.5-1mm-el)

Ha a szerencse semleges irányodban, akkor nagyobb és egyenetlen a beszívódás, ezért több csiszolást igényel, és lehet hogy helyenként kénytelen volnál megváltoztatni az arcvonásokat is hogy eltűnjön a marker-nyom.

Ha nem vagy szerencsés, akkor olyan mélyre beszívódott a marker (azért ez nem túl gyakori), hogy csak akkor tudod eltüntetni ha a babának azt a részét lényegében...kilyukasztod.

Ha szeretnél kísérletezni, és hajlandó vagy beszerezni a moddoláshoz elengedhetetlen eszközöket (gondolok itt a saját egészséged védelmében szükséges megfelelő minőségű pormaszkokra, védőszemüvegre, esetleg csiszológépre, ha mélyebbre kell menned), akkor izgalmas alapanyag lehet egy ilyen fej ;) De érdemes úgy készülni, hogy mindezek beszerzésével + a fej árával együtt valószínűleg többe kerülne mint egy vadiúj Bobobie buksi. Persze drágább babáknál, vagy ha valaki egyébként is moddol és megvannak az eszközei akkor más tészta ^///^

Szerk.: Megtaláltam a kérdéses fejet és egy nagyon fontos faktor van még - TAN bőrszínű (tehát barna). Alapvetően a barna babákat nem lehetne csiszolni, mert foltosodnak (ő meg helyenként meg van csiszolva, tehát lényegében foltos már most). DoA-n láttam már tapasztalt moddolókat akiknek sikerült egyenletes bőrszínt elérni miközben tan babát csiszoltak, de az rendkívüli türelmet, kitartást, gyakorlást kíván, főleg mert olyan eszközökkel kell csiszolni amik óvatlan kézben kifejezetten ártalmasak a műgyantának (babaolaj).

Továbbra sem mondom hogy veszett fejsze nyele a buksi, de egy teljesen kezdő kezében mondjuk olyan 10% az esélye hogy jól sül el a megtisztítása/lecsiszolása. :(
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Momoko » 2012.04.28. 15:09

Juj, köszi Smaug! :)
(Gyakorlásra keresek buksit, mert a kölköknek nem mernék nekiesni, de asszem akkor kereshetek tovább.)
Itthon: Teresa <3 Chris<3 Tonie<3
Momoko

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.05.08. 17:26

Olvastam az Ametisztgyöngyökön, hogy a melamin használatához ajánlatos maszkot húzni. Én a DM-ben valami "szennytörlő kendő"-ként láttam a melamin szivacsokat (de ugyanúgy Schmutz Radier-Schwame-ként)... Ebből arra következtettem, hogy ezt hétköznapi emberek használják pl. portörlésre és nem hiszem, hogy egy kis takarításhoz maszkot húznának... Szóval muszáj a melminos tisztításhoz maszkot húzni? Vagy nem is a szivacstól, hanem ahogy a műgyantarészecskék "válnak" le azok miatt kell?
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.05.08. 20:54

Hát, nem mondhatom hogy a melamin olyan baromira egészséges volna, mert lényegében tömény vegyszerről beszélünk szivacs formában, de nem durvább, mint mondjuk egy Domestos vagy egyéb tisztítószer.

Általában egyszerű takarításhoz nedvesen használják, ami eleve megfogja a melamin szemcséket, ráadásul a lakásban a bútorok, padlók nem mérgezőek csiszolás alatt sem. Viszont babáknál előfordul, hogy szárazon használjuk és így jobban porlik, valamint a melamin lényegében mikrocsiszolást hajt végre! Ez azt jelenti, hogy szó szerint lecsiszolja a babádról a koszt - viszont azt tudjuk, hogy a szálló műgyantapor kifejezetten egészségtelen és még mikrocsiszoláskor is kerülhet a levegőbe műgyanta (bár igen kis mennyiségben).

Én azt javaslom hogy az irritáció elkerülésére feltétlenül, és az esetleges szálló műgyanta miatt szintén használj maszkot. A szálló por ellen nem elég az egyszerű műtősmaszk amit alapból adnak a gyógyszertárakban - FFP2, vagy afölötti jelzésű maszkra lesz szükséged. Egyébként ilyen maszkot is lehet találni gyógyszertárakban, mert a WHO rendelete szerint világjárvány esetén mindenkinek ilyet kéne hordani - de ha mégsem lelsz, akkor munkavédelmi boltokban lehet kapni. Ha csak nagyon ritkán végzel ilyen mikrocsiszolást akkor megúszhatod az egyszerű pormaszkkal, de ha sok babád van, vagy gyakrabban tisztogatod őket, mint fél-egy év akkor azért nem apróznám el a védelmet.

Fő a saját egészségünk! Szerintem senki nem szeretne 20 év múlva a babáira nézni, és arra gondolni, hogy "ti juttattatok odáig, hogy már oxigénpalack nélkül nem tudok lélegezni". Csöppet megkeserítené a hobbi-élményt ^^;
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.05.09. 14:13

Hmm... hát akkor lehet, hogy marad csak a sima tisztítás és hagyom a melamint. Ma akartam megcsinálni, és itt nem hiszem, hogy lehet kapni ilyen spéci maszkot, úgyhogy ha majd az is lesz, akkor csiszolok is. Köszönöm a választ!
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.05.09. 15:15

Csak afféle karbantrtós tisztításhoz szerintem nem szükséges a melamin. Ha a babádon nem látszik koszfolt, akkor tökéletesen elég egy mosószeres langyos vizes átmosás szivaccsal és puha ronggyal - az kímélőbb is az arcfestésnek. A melamin tömb mivel mikrocsiszoló ezért lényegében minden egyes tisztogatáskor leszed egy picit a babádra fújt MSC-ből, ezért a festése gyorsabban kifakulhat - ezért érdemes a melamint csak akkorra tartogatni, amikor direkt koszfoltot látsz és mással nem is tudod leszedni (olyankor viszont életet ment! XD ) ;)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.05.09. 16:19

Hú, köszönöm ismét az infot. :) Maradtam a vizes tisztogatásnál, viszont vérszemet kaptam és ki kellett próbálnom a melamint is. Viszont csak az orra hegye volt kicsit "piszkosabb" így csak ott próbáltam ki. Ezt nem is gondoltam, hogy a face-upot idővel "rongálhatja", ezt tudva nem fogom sűrűn használni. :)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Annanymus » 2012.09.29. 20:10

Nem tudom, mennyire illik ide a problémám, de aminap megkértem egyik családtagomat (aki úgyis arra járt), hogy vegyen nekem melamin tömböt - majd később hazaállított egy kb. 1 kiló szürkés színű bezacskózott porral amihez azt fűzte hozzá az eladó, hogy én majd tudni fogom, hogy kell használni.
- Hát sajnos nem, de az első gondolatom az volt, hogy milyen király lenne, ha valamivel összekeverve ki tudnám önteni 'tömbbé' és tudnék vele babát tisztínati.
De amennyiben ez nem lehetséges, minden ötletet szívesen fogadok, hogy mégis hogyan lehetne felhaználni ezt az anyagot. :)
¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸
Kép
Annanymus

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.09.29. 20:13

UH, szerintem inkább ne nyúlj hozzá. Ha vissza lehet vinni, akkor vidd vissza és vegyél igazi melamin tömböt - ami egy fehér, szivacsnak kinéző és szivacs tapintatú tárgy. Nem szürke és nem por. Jobb nem műgyantán kísérletezgetni (pláne nem egy limitált babun^^), hogy vajon a szürke porodban miféle hatóanyagok vannak.... ^^;
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Annanymus » 2012.09.30. 08:23

Oh, oké. Én is inkább jobbnak látom rendes szivacsot venni.
Köszönöm a helpet! :)
¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸
Kép
Annanymus

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika