DollDreams telefonra

Itt bárki segítséget kérhet ha gondjai támadtak a fórummal és akik még nem regisztráltak, itt kérhetnek tanácsot a regisztráláshoz.

DollDreams telefonra

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.04.19. 11:19

Nagyon sokak mondták, hogy telefonról neteznek, de vagy kényelmetlen az ottai böngészőn a fórumot használni, vagy egyszerűen szétesik. Jó hírem van, ugyanis ezt a problémát könnyen megoldhatjuk. Egyenlőre ezt csak android alatt tudtam megnézni, szóval ha más esetleg más felültről tud tapasztalatokat, nyugodtan jelezze ebben a témában és segítsünk egymásnak.

Szóval összedobtam egy kis útmutatót, hogy milyen módon lehet a fórumot könnyen elérni telefonról. És más fórumokat is amik támogatják ezt a funkciót, ha már itt tartunk.

Kép Kép
Elővesszük a szép telefonunkat (Szia Aiji :csill: ), ha nem lenne, akkor bekapcsoljuk rajta a wifit és felmegyünk egy hálózatra, majd Play áruházunkat megnyitjuk.

Kép Kép
Keresőbe bepötyögjük a következőt: tapatalk, és máris kapunk két találatot. Nekünk az ingyenes verzió kell (persze ehet pro is valakinek, de nem tudom miben különbözik az ingyenestől)

Kép Kép
Mint bármelyik alkalmazást ezt is letöltjük és szépen magától feltelepedik.

Kép Kép
Mikor letöltötte és telepítette magát meg fog jelenni a képernyőnkön a kis ikon, arra rámegyünk és felhozza az üdvözlő oldalt. Nem kell megijedni, nem kell regisztrálni...

Kép
Ugyanis az egész támogatja a Facebookot, Google+-t, Twittert. Ezek közül bármelyiket használhatjuk, én személy szerint facebookal teszem, nem oszt meg semmit a nevemben, nem zavar be semmibe. Persze akinek a fenti három közül egyik sincs annak be kell regisztrálnia...

Kép Kép
Bejelentkezés után egy keresőablakot dob fel, itt ha rákerestek a bjd kulcsszóra kihoz pár fórumot, elsőként DoA-t, ugyanis az ő oldaluk is támogatja ezt az alkalmazást. Valahol lentebb szerepel a mi fórumunk is.
Érdemes egy fórumot felvenni a listánkra, mert mint első lépések az alkalmazás úgyis kiköveteli magának, és akkor már olyat vegyünk fel, ami az érdeklődési körünk. Ez nem jelenti azt hogy bejelentkeztél az adott fórumra! Egyszerűen felvetted a listádba és mint Vendég felhasználó tudod meglátogatni!

Kép Kép
Ha valaki nem találná meg a bjd kulcsszóra a fórumunkat, akkor a nevére is rá lehet keresni (fontos, hogy szóközzel! kipróbáltam anélkül és nem hozta ki...). Kis plusz jelecskével rögtön fel is vesszük.

Kép Kép
A listánkat megnézve már ott is van hőn szeretett fórumunk. Belelépve kapásból szembesülünk a legfrissebb hozzászólásokkal amit a vendégek láthatnak. Egyenlőre ne lepődjünk meg, ha nem látunk minden témát, ugyanis a fórumra szokás szerint be kell jelentkezni ahhoz, hogy láthassunk mindent.

Kép Kép
Oldalsó menüsávban található minden amit el lehet érni, köztük a bejelentkezés is. Fontos, hogy NEM azzal jelentkezünk be, amivel a program felajánlja mint alapértelmezett (tehát nekem pl a facebookos profilommal), hanem Másik profil használatát választjuk, és azokkal az adatokkal jelentkezünk be amivel a fórumra regisztráltunk!

Kép Kép
Miután megtörtént a bejelentkezés, most már ugyanazt láthatjuk mintha csak a gép előtt ülnénk. Oldalsávban is megjelenik egy csomó funkció, ezek közül csak azt szeretném kiemelni, hogy a "Tallózás" címszóval lehet elérni azt, hogy a fórum témákat mutassa.

Kép Kép
Valahogy így. Vastagon szedett betűvel jelzi, hogy abban a témában olvasatlan hozzászólás van.

Kép Kép
És ilyen amikor megnyitod magát a kívánt témát, én most a demonstrálás kedvéért Smaug szép kis fotóit nyitottam meg.
Témára választ értelemszerűen lehet írni akár a gyors válasz funkcióval, akár ha a jobb felső sarokban lévő menüben kiválasztjuk a "Válasz" pontot. A szövegdoboz alatt van egy előre kipipált rész, "Tapatalk-al küldve az én xy-el" innen nyugodtan kivehetjük a pipát és ez a szöveg nem fog megjelenni az elküldött üzenetben. (Valószínűleg ez lehet az ami a pro verzióban nincs benne.)

Nos remélem sokak segítségére lehettem, ha valaki elakadna, vagy kérdése lenne, nyugodtan tegye fel akár itt, akár nekem privátban és igyekszem megoldást keresni a problémájára. :cool:
Zi-chan

Re: DollDreams telefonra

HozzászólásSzerző: Mithril » 2014.04.19. 12:58

De jo! Mar ki is probaltam, es mukodik. ;)
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: lilien » 2014.05.05. 19:59

Ma végre én is kipróbáltam és tök menő! *v* Mobilról most már csak ezt fogom használnil. u3u
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.07. 00:10

WoW, ez szuuper! Mostantól végre nem csak tumblr-t tudok majd mobilról nézni :csill:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2014.05.10. 21:55

Áldassék a neved Zi :D
És likeld tele a fészbúkot azok számára akik sérelmezik hogy mobilon nem működik egy fórum se
(de működik, 3 napja be se kapcsoltam a gépem és úgy doazok meg egyebek, de egyszerűbb örjöngve ütni az asztalt, mint megtanulni kezelni a technikai eszközök használatát )
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2014.05.10. 21:59

Hát ez nagyon klassz :D Ezentúl nyomulhatok majd telefonról is, haha :D
Amúgy szerintem az, akinek ez volt a legfőbb ürügye nem ide jönni, talán jobb is, ha marad, ahol van. :morzsi: *talán gonosz, de legalább őszinte*
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.10. 22:35

Örülök ha segítségetekre volt ^^ Én megvallom ált laptop előtt ülök és szabadon garázdálkodhatok >:D De volt, hogy valahol free wifi és gyors megnéztem valamit :D
Az egyik csoportba ki tudom rakni, viszont abban amiben nem vagyok benne sajna nem fog menni ^^; Úgyhogy szerintem bárki megoszthatja a csoportokban (Magyar BJD tulajok körébe akkor én :D).
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.05.11. 12:34

Hű! :) Na, ez egy értelmes dolog volt, ha már a mai világunkban ennyire elszaporodtak az okostelefonok.
- bocsánat, de én rühellem ezt a masinát, és nem életbevágó számomra, hogy telefonomon is legyen net, így nincs is -

Aki telón is használ netet, annak ez most biztos tök jó dolog! :) Habár én ezt nem fogom használni és nincs is rá technikai hátterem, azért én is megköszönöm, Zi! :)
Tifa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.11. 12:48

Hmmm, lehet egy kérdésem?

Tudtok Tapatalkban olyan funkcióról, hogy megjegyzi a jelszavamat, netán automatikusan bejelentkezik - mint számítógépen? Tudom hogy ez már a lustaság magas szintje, de olyan jó lenne, ha nem kéne minden alkalommal bepötyögnöm a jelszavam... 8B
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.11. 13:52

Hm, biztos van neki mert nekem megjegyezte és nem kell bejelentkeznem o.o;
Igazából nekem most ahogy nézem olyan jól megjegyezte hogy kijelentkezni se hagy >.>;
Zi-chan

Következő

Vissza: Help