Melyik cég gyártja a legjobban pózolható SD testeket?

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Melyik cég gyártja a legjobban pózolható SD testeket?

HozzászólásSzerző: Lexi » 2014.05.10. 11:32

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek...

Nemrég rendeltem egy white skin IOS Shadow fejet, és kéne még hozzá vennem majd egy testet, mert fehérbőrű babám még nem volt. SD (60 cm) méretekben gondolkodok. Alapból IOS testek akartam venni, de rákérdeztem a cégnél és kijelentették, hogy idén nem tervezik a 60 cm-es test forgalmazását.

Első alternatívaként Luts jutott eszembe, ezzel a testtel szemeztem. Még nem vettem tőlük babát, de megbízható cégnek tűnik(?). Van vagy 4 féle SD fiú testük is vagy 5 színben... de kérdés, hogy vajon mennyire pózolnak jól. Gondolom, azt is figyelembe kell venni, hogy hány helyen van "elvágva" a test, hiszen annál "hajlékonyabb", nem? Eddig egy Crobidoll és egy alap Peak's Woods testtel rendelkezem (SD), és egyik se egy remekmű pózolás szempontból (egyik se vágott a felső combrésznél, se a lenti deráktájon, és a karjuk se nagyon áll meg deréktáj fölött). :/

Másik szempont: vajon a test és fej színe mennyire egyezik ha különböző cégektől van? ^^; Vagy fehér bőrnél annyira nem feltűnő?

Meg mondjuk azért az árkülönbség is sokat számít. Az SD IOS test pl. $380, míg a Luts test meg már $510.

Szóval összegezve a paraméterek: SD type (60 cm), white skin, jól pózolható, lehetőleg $400-500 között legyen az ára.

Kérlek adjatok tanácsot: Ti melyik céget ajánlanátok?

Előre is köszönöm a segítséget! ^///^
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

Re: Melyik cég gyártja a legjobban pózolható SD testeket?

HozzászólásSzerző: lilien » 2014.05.10. 12:00

Mivel Shadow IoS-nál 70 centis kategória, én semmiképp se vennék neki 60-62 centis testet, de a Luts, amit linkeltél, az. :/ Alapból is elég hosszúkás nyakra lenne szüksége (és az IoS 70-es fejek viszonylag nagyok, legalább is az "arcfelületük" vagy hogy mondjam...), úgyhogy mind váll, mind nyak szempontjából egy nagyobb testre lesz szükséged.

Személy szerint 65 centi alatt nem is nézelődnék. Színben az IoS fehér elég világos, így sok céggel nyert ügyed van, de ha meglesz a konkrét kiszemelt, jobban tudunk ezzel segíteni. :) (van pár cég, akinek kétféle fehérje is van, vagy híresen különleges a fehér színük stb)

Karasunak van itthon egy IoS Jaguar feje, ő a Soom 65 centis testen szokta tárolgatni, méretben az még elfogadható neki, csak úgy pózol, mint egy farönk OTL (bár megmondom őszintén, nem tudom, hogy Shadow és Jaguar közt mekkora különbség van méretben).

Ez a Shadow Spiritdoll proud testen van (pózolásból jeles, a fehér színe világos).
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

HozzászólásSzerző: karasu » 2014.05.10. 13:19

Lilien szólt, hogy nem ártok, ha hozzászólok. :D
Szóval két 70-es IOS fejem is van itthon (és még 3-at várok jelenleg), ahogy Lilien is írta egy Jaguar, no meg egy Mezz is és tapasztalataim alapján semmiképp sem ajánlom Shadowt 65 centis testnél alacsonyabbra tenni, mert nagyok. Szerintem még a 65 centis test is kicsi lenne neki. (En-x-nek van is egy gyönyörűséges Shadowja itthon. :perv: )
Az ios fejek agykoponya része viszonylag kicsi, ezért becsapósak, de hosszú arcuk van és so-so széles is, így összefoglalva mindenképp olyan testet, kell keresned, ami 65 centinél inkább magasabb, hosszú nyaka van és széles vállai. Soom SG testemen Jaguar még elvan, mert neki, a többiektől eltérően, keskeny arca van, de nem kimondottan az ideális. (Mezz már nyalóka effekt rajta.) Egy szónak is száz a vége, mindenképp 70-es kategóriában érdemes velük számolni. A kinézett 60 centis Luts-ot én sem ajánlom. Nagyon nem. :)
Ami a fehér színüket illeti: nagyon világos és enyhén pinkes.
Kép
Lilica ♥ Luka ♥ Jack "Frost" Hunter ♥ Dyfan ♥ Jean-Claude ♥
Nathaniel Graison ♥ Hollyn Plantae ♥ Mika ♥ Ritsu ♥ Jin ♥ Karasu
karasu

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.10. 13:55

A színegyezéshez tudok csak annyit mondani hogy Spiritdoll fehérje és Dollzone fehérje egyaránt jónak bizonyult másoknál. Nekem sajna csak NS tapasztalataim vannak.

A mérethez meg tényleg csak személyes vélemény, nekem M fejem van (ami ugye nekik a 60cmes méret) egy 65ös testen, ami kihozza a széles vállú effektet és a határán van csak a hangyafej szindrómának, tehát a 70es fejeikhez biztos hogy minimum akkora vagy nagyobb test kell :/ Pózolhatóság szempontjából igazából mindenkinek ami a legmegfelelőbb, de az kétségtelen, hogy Spirit Proudja viszi a pálmát általában. De minden test tud jól pózolni ha kicsit rásegítünk igazból (láttam már szimpla ízületes zaoll-t guggolni).
Zi-chan

HozzászólásSzerző: karasu » 2014.05.10. 18:16

Van itthon DZ fehérem is és valóban jól működik IOS fehérével. Nem ugyan az az árnyalat, mert mint írtam, IOS fehérében fel lehet fedezni egy alig pinkes árnyalatot, de nem nagy az eltérés. Ugyan ez a helyzet Soom basic cream white színével (az MD-k cream white-jához képest ez papír fehér), Jaguarom egy ilyen testen leledzik. Viszont az MD-k cream white-jához nem jó. Az a cream white IOS-hoz képest "sárga". :)
Kép
Lilica ♥ Luka ♥ Jack "Frost" Hunter ♥ Dyfan ♥ Jean-Claude ♥
Nathaniel Graison ♥ Hollyn Plantae ♥ Mika ♥ Ritsu ♥ Jin ♥ Karasu
karasu

HozzászólásSzerző: Lexi » 2014.05.10. 18:59

Köszönöm a sok jó tanácsot!

Azért gondoltam, hogy 60 cm-es testre jó lenne a fej, mert a honlap szerint nagyon hasonlóak a paraméterek.

Shadow (IOS):
-Head size: 21cm / 8~9inch
-Eye size: 14mm~16mm
-Circumference of neck: 11cm
-Circumference of chest: 29cm
-Width of shoulders: 14.5cm
-Circumference of waist: 21cm
-Circumference of hips: 26.5cm
-Lenth of from hips to ankle: 38cm
-Lenth of from knee to ankle: 18cm
-Foot size : 8cm

Yeon-Ho (Crobidoll 63 cm) - ilyenem van, azért ez a példa:
Head size : 8.5 inch
Eye Size : 16~18 mm
Body : CROBI R-Line Body ver.2
Tall(Including head): 63 cm
Circumference of neck: 10.5 cm
Width of shoulders: 13.5 cm
Circumference of chest: 25.5 cm
Circumference of waist: 20.5 cm
Circumference of hips: 26.5 cm
Length of arm(from shoulder to wrist): 18.5 cm
Length of leg(from hips to ankle): 30.5 cm
Length of foot: 8 cm

Bevallom, nagyon nem szeretnék 70 cm-es babát. ^^; Szinte minden babám SD kategória, és szeretném tartani ezt a tendenciát... Ruha stb. szempontból is fontos lenne.

Szerintem most az lesz az első lépés, hogy megvárom, hogy megérkezzen a fej, és rápróbálom az SD Crobidoll testre, aztán meglátjuk, milyenek az arányok. ><; Ha nagyon gáz, akkor elgondolkodok a köv. lépésen... Vagy marad a nagyobb test, vagy továbbadom szegénykét. .-.

Még egyszer köszönöm a tippeket!
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2014.05.10. 21:31

Én egy IOS Sezz fejet szeretnék majd magamnak a jövőben, és nem tudom, mennyire hasonlóak a fejeik (de 70 cm-es fejek mindketten, ha jó tudom), de Mezz-et láttam már képekről Luts testen (de biztosan nem 60-as volt), meg 68-as Popodoll testen (ami az én ízlésemnek így is kicsinek tűnt, pedig én sem akartam volna 70-esre). Elvileg az NS-eik hasonlóak (IOS-Luts,-Popo, de nem tudom, pontosan melyikek, mert mintha IOSnak többféle is lett volna), de a fehérekről semmit nem tudok. Bocsi, részemről ennyivel tudtam hozzájárulni a témához ˇˇ"
Pedig volt már egy szín- és méret miatti IOS kérdésem nekem is még Blooddal kapcsolatban, megpróbálhatom előtúrni, hátha lesz benne valami, ami esetleg segíthetne (kerestem, de béna vagyok, és eddig még nem találtam meg x,D).

És köszi lányok, nekem is sokat segítettetek az infókkal!! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jigoku-chan 2014.12.14. 18:51-kor.
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.10. 22:45

Amennyit IoS színeiről fel tudtam idézni az az, hogy valamikor régebben nekik is volt egy színkeverés váltásuk, és onnantól kezdve volt a fehér, a sárgás meg a pinkes normál, szal ha színegyezést néztek, akkor ügyelni kell arra, hogy új vagy régi színeket hasonlítanak össze.
Nekem Y-normál teljesen jól passzol pl dollzone y-normálhoz de mindkettő másodkezes és persze közrejátszik a sárgulásuk, ezért az újonnan vettekről nem merek biztosat mondani :/
(DoA-n amúgy találtam egy nagy IoS hibridelős témát, de ezen túl nem mondott nekem többed de ha igény van rá, akkor linkelek egyet)
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.11. 13:30

A beidézett adataid alapján sajnos nagyon nem azonosak azok a paraméterek :( Egy egész centi különbség a vállszélességben rengeteget jelent, és a mellkas-körfogatban még több...és nyakban is van fél centi különbség Shadow javára, az még a talán működőképes kategória, de ha csak picit van elmérve, akkor már ott is akadhatnak gondok...

A Luts test valószínűleg nem lesz ideális, mert nem a széles vállairól híres, de tudok esetleg annyiban segíteni, hogy nekem van egy Luts SDF v3. testem (kb. ugyanakkora, mint a v4) és szívesen felajánlom egy rápróbálásra. Egyébként pózolásra egy erős közepest adok neki (Crobinál mondjuk szerintem jobb; drótozott térddel és karokkal), és a V4 torzóízülete még többet tud.

Kifejezetten szuperül pózoló 60cm-es fiútesttel személyes tapasztalatom nekem két esetben volt. Az egyik a Loongsoul 1/3 fiútest ( http://mintoncardinc.com/global/item_de ... 6&DOLL=YES ), aminek az átlagostól eltérő ízület-kalakítása van, de nagyszerűen pózol és irtó erősen tartja magát, csak kicsit bele kell tanulni. Sajnos méretben ezzel nem vagy előrébb mint a Luts-al, mert kb. ugyanakkora.

A másik amitől oda-meg vissza vagyok elájulva (és elnézést mindenkitől, aki ezt már ötmilliószor meghallgatta), az a Dollfamily-H 62cm-es teste ( http://www.acbjd.com/dfh-62cm-boy-bodyi ... b5c8aad35f ), ami egyszerűen úgy mozog mint egy álom, még nadrágban is simán használható a plusz combízülete, és annyira intuitív, meg stabil meg minden. Ja. Szóval odavagyok érte, az anatómiailag enyhén kérdéses szobrászi megoldások ellenére. Ellenben nagyon kis picike a test, egész biztos hogy Shadow megenné a nyakát. De van nekik 65 centis testük, ami nyak-váll-mellkas méretekben is egész jól megy Shadow paramétereihez:

http://www.acbjd.com/dfh-65cm-3part-tor ... b5c8aad35f
Képek alapján kb. ugyanazt tudja, mint a kistesó, ami nekem van. Egyébként azt is megpróbálhatod ha gondolod, hogy ilyen pózolásra gondoltál-e...
http://www.acbjd.com/dfh-65cm-2part-tor ... b5c8aad35f
kettes verzió, ha valaki nem szeretné az alsó vágatot a torzón; bár ez nyilván a mozgásteret csökkenti.

Felmerült még bennem a Granado 64cm-es teste:
http://doll-granado.com/goods/64body
Ő is a mokányabb példányok közé tartozik, és szokták dicsérni a mozgását. A számadatok szerint csak 13cm-es a vállszélesége, de én ezt nem tudom elképzelni már ránézésre sem (és pláne nem a 28.4cm-es mellkasméret mellett), szerintem csak a torzódarabot mérték le és a karokat nem, mert tudtommal Super Gem pólókat kell hordania...de majd megpróbálok utánanézni DoA-n :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2014.05.11. 18:06

Fuu ezt majd átnézem! Nem is tudtam hogy van ilyen téma :D
A legtöbb cég lány teste csak vitrinbe jó, nannak azért szintén jópózerek?

Meg most jön nekem egy dragondoll uncle 3rd ver nagy test 72cm állítólag az is elég jól pózol. Majd beszámolok.
Mindenesetre az új soom női test elég kezes ha kellőképpen meg van fenyítve dróttal és ragasztóval :D
Egyszer fordult ki az a bizonyos könyék, aztán soha tönbbet, úgy bedrótoztam hogy mást nem is mer csinálni a szòfogadáson kívül :D
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás