Akciófigurák (Hot Toys és társai)

Ami már végképp sehova se illik

Akciófigurák (Hot Toys és társai)

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.11.22. 00:10

Be kell vallanom, hogy mindig imádtam az akciófigurákat. Sosem volt sajátom - Barbie-jaim voltak és nagyon szerettem őket, de amikor öcsém keresztszüleinél jártunk, mindig oda voltam a gyerekük GI Joe figuráiért (az én öcsémnek dínói voltak, a GI Joe nem érdekelte). Annyira szépnek láttam őket, arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobban mozogtak, mint a Barbie-k!

A BJD hobbi perifériáján főleg fotózós oldalról persze már összefutottam a gyűjthető akciófigurákkal, meg is csodáltam mindig őket (meg a mozgásukat), azonban a minap a balsors elém vetette a Hot Toys alkotásait...

http://www.hottoys.com.hk/productDetail ... ductID=229
http://www.hottoys.com.hk/productDetail ... ductID=230
http://www.hottoys.com.hk/productDetail ... ductID=227

30 centi tökéletesség mind. Az a festés! Azok a ruhák és fegyverek!

És "csak" kb. annyiba kerülnek mint egy Luts Kid Delf. :facepalm:

Szóval van valakinek tapasztalata ilyen jellegű akciófigurákkal? Gyűjt valaki hasonlókat (akár 1/6 méretűeket, vagy kisebbeket, nagyobbakat)? Ha igen, kicsoda, micsoda van otthon? Tényleg olyan szuperül pózolnak mint a képeken?

És hogyan lehet őket beszerezni? Láttam hogy idehaza a Holdfényben elő lehet rendelni őket jövő Márciusi megjelenéssel (WTF), de esetleg létezik más forrás is? Vagy inkább szálljam meg ebay-t?

Ezen kívül, mivel ezek a Hot Toys figuk elméletileg limitált példányok, vajon mennyire gyorsan fogynak el? A 2011-es First Avenger megjelenésből még látok példányokat mindenfelé, de vajon a Winter Soldieres futam kibírja még ha kivárom a következő Captain America filmet? Mert nagyon remélem hogy abban is lesz Bucky. És akkor kiválaszthatnám a legszebb Steve-et és Bucky-t mind közül :spark (a spórolási időről nem beszélve)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Akciófigurák (Hot Toys és társai)

HozzászólásSzerző: Nishi » 2014.11.23. 17:22

Hű, ezekkel még nem is találkoztam, nagyon részletesek. o.o :love: Egy Rocket és Groot-ot elfogadnék. :csill: Honlapjukon árat se látok (bénán navigálok lol :'D ) de elhiszem hogy drága, ezeken aztán meglátszik a munka!

~ Én anime figukból szeretem még a mozgathatókat. ^///^ Itthon akciófigura jellegű Tini ninja teknőcős van csak a mostani mozifilmből meg a régebbi mesék utáni kiadványokból. x,D

(Egyénként ahogy a képet linkelted, nekem not found-ot adott rá :( )
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.11.24. 13:51

Huh, fura, pedig nekem bejönnek a linkek még másik gépen is O_o (nem képek, hanem az adott figuk teljes oldalát linkeltem).

Az árak viszont tényleg nincsenek fenn, mert csak viszonteladókon át forgalmaznak...jó kis nyomozás volt, mire megtaláltam hogy mi mennyibe kerül (aztán sírtam. sokat, sokat sírtam). Mondjuk azért ügyes vagyok, úgy tűnik rögtön sikerült rögtön beletrafálnom a legdrágább akciófigura kategóriába - ezek is egyedileg kézzel festettek, mint a BJDk, és persze limitáltak, ami miatt állítólag a keresettebb darabok ára jól fel tud szökni másodkézből (bár nem mindig). És a kis szenyák különböző viszonteladóknak különböző spec. extrákat szoktak adni, hogy még azok után is lehessen kutakodni :T_T:

De ooolyan szépek...és részletesek... :spark
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2014.12.03. 17:07

Smaug, pont nem reg talalkoztam eletben is Bucky (nem mosomedve festeses) figurajaval :D
Gyonyoru es reszletes arca volt... van is rola fotom:

Tenyleg elkkepesztoen szep a festese ezeknek a babaknak es elvezetes, hogy nem annyi macera oket mozgatni mint a BJD-ket. Nekem csak Sherlock van itthon, de o nem Hot Toys hanem Big Chief Studios (akik eleg kezdonek minosulnek a gyartasban) de szoborilag az o arca is gyonyoru. Mas fajta toy, de szerintem egy-egy jol megvalogatott darab nagyon is megeri azt a 150-250 dolcsit amit kernek erte es nem banja meg az ember utolag. (Foleg Hot Toys festesei... O_o )

Egy kep amit lottem Buckyrol (MeiselMaus/Max tulajdona)

Kép

Bar biztos lattad a galeriajaban a sok goodiest?
http://meiselmaus.deviantart.com/galler ... on-figures

+
En naluk szoktam Hot Toysokat preorderben latni, de biiztos hogy van jobb opcio is, Europara nezve. Ha akarod megkerdezem akinek van itt tobb is? En is szemezek veluk manapsag.

http://www.1999.co.jp/search_e.asp?Typ1 ... y=hot+toys
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.12.03. 21:45

OMG, BUCKYYYYYYYYY :love: :spark :csill: Nem tudtam hogy MeiselMausnak van (a Jokerjét, meg Terminátorát ismertem, fú naddon szeretem a fotóit róluk :3) Aww, úgy irigyellek, hogy ott nálatok vannak többen is akiknek van, és élőben láthatod őket :T_T:

Fú, és ezer köszi a képet a nem szemfestett verzióról, jó látni, hogy valóban olyan szép a festése mint az ebayes képeken - ő sem eredeti Hot Toys (kompatibilis fej, és a szobor egy az egyben a Hot Toysos másolata), és tartottam tőle, hogy nem feltétlenül a valóságot tükrözik azok az ebayes fotók. Szenvedtem is rajta, hogy meg merjem-e szerezni majd azt a fejet is, mert egyesek "bootleg head" néven emlegetik és annyira nem vagyok benne ebben a témában, nem tudom hogy itt most tényleg egy "recast" jellegű dologról van szó, vagy egyszerűen custom átfestett Winter Soldier fejekről. De ha MeiselMausnak van belőle, az megnyugtató, akkor valószínűleg inkább custom fejről van szó (vagy valakik félrebeszéltek azon az amerikai fórumon amit találtam róluk...)

Európában nem volt egyelőre túl nagy szerencsém forgalmazókkal. Amazon.co.uk-n találtam egyet, de kiderült hogy ők is HongKongból postáznak. Ebayen hemzsegnek a HongKongi eladók, meg jópár USA-beli terjesztő is akad, de egyelőre árban messze a Holdfényes előrendeléssel járok a legjobban (és itt nem pár ezer forintról van szó, hanem kb. egy huszassal lenne olcsóbb, nem is értem hogy lehet. Még ha a legrosszabb váltást nézem náluk, akkor is tízezerrel olcsóbb, mint a legolcsóbb ebayes licit, amit láttam. És amire lehet hogy rálicitáltam. Háromszor. De pszt. Úgyis túllicitáltak :blush2: )

Szóval ha tudnak esetleg valami jó kis forrást nálatok, akkor nagyon megköszönném. Ha meg nem, akkor előrendelem Holdfénytől és márciusig meg mások fotóin csüggve várok :D
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2014.12.11. 15:29

Ne irigyelj Smaug, mert igy no es no a temptation... ami nem tul jo! XD

Sajna en meg szerintem N00babb vagyok ebben a temaban mint te, mert meg nem tetszett ilyen kerdeses fej, csak egesz kiadasok. Azt viszont eszrevettem, hogy a legtobb figura Japanbol, Kinabol vagy hasonlo Azsiai orszagokbol jon (legitek, ha jo oldalrol szedi az ember). MeiselMaus szerint ha Szingapur (azt hiszem, mindjart linkelem a posztom vegen) rendel elo az ember, honapokkal elobb megkapja a figurat mint masok.

Azota be is szereztem egy jo Europai helyet es tobb kulfoldi helyet is vetelre vagy elorendelesre. Linkek:

http://www.sideshowtoy.com/ -- Ok nagyon tetszenek nekem, rengeteg figurajuk van, ott van minden preorder es sok regebbi is kaphato.

http://www.tfh.com.sg/ -- remelhetoleg jol emlekszem hogy ez a jo es mar hasznalt Szingapuri hely

http://www.collectablekitbash.co.uk/ Ezek pedig az UK-bol jonnek. :)
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.01.18. 19:11

Temptation, na igen...rá kellett jönnöm hogy elsőre megvenni egy figurát, aminek két feje van nagy balgaság volt, mert elég nehéz cserélgetni a fejeiket így viszont ott van egy buksid ami test után kiált... :facepalm:

Avagy miután kiderült hogy Holdfény árai ugyan jók lennének, de egyébként teljesen elkalamulálták ezt az előrendelés dolgot (hiába kerdeztem direkt rá), bánatomban fogtam magam és vettem egy Winter Soldiert ebayről :csill:

Csináltam képeket is mert ooolyan szépséges:

Kép

Kép

Kép

Azóta moddoltam egy picit a haján, mert nagyon belelógott az arcába és olyan volt mint egy sisak...de a másik feje picit jobban tetszik, olyan édes kérdő tekintete van:

Kép
Steve?

Kép
Hol van Steve????
(mint egy elveszett kiskutya :csill: )

A szemüveggel meg egyszerűen menő:

Kép

Kép

No, most már majd kivárhatunk mellé egy Steve-et is. Az Age of Ultron verzió prototípusa eddig nagyon szimpatikus, de majd meglátjuk...
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: lupurt » 2015.01.27. 10:20

Zseniálisak! Gratuálok Smaug, nagyon -nagyon jól néz ki.
(Péntzárca)Veszélyes terep;)
lupurt

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.03.22. 20:50

Ők is olyanok mint a BJD-k - szaporodnak, csak sajnos nem osztódással, hanem pénzt használnak örökítőanyagként :'D Mondjuk akárcsak a BJD gyűjtésnél a "nekem csak egy kell" csapdába nem estem bele, de már most látom hogy több lesz belőlük mint kettő.

(Marvel rohadjon meg a gyönyörű robotikus karakterdesignjaival)

Winter Soldieren most próbálgatom a két lámpás megvilágítást, de még gyakorolni kell (egész pontosan utána kéne olvasni hogy mi a frászt csinálok ><):

Kép
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2015.04.02. 20:30

Whoa, szerintem nagyon jo kep lett! (Olyan amilyennek lennie kell vagy sem! xD ) Szexiii! :love:
Mellesleg abszolut aterzem amit mondasz... mar most tobben vannak a listamon mint kene vagy valaha is kepzeltem. (Meg akkor is, ha ez a szam (((meg?? XDD ))) joval 5 alatt van. )
Kép
Shiroi

Következő

Vissza: OFF a négyzeten