Anime Csevegő!

Ami már végképp sehova se illik

Anime Csevegő!

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.06. 21:25

Hát akkor ünnepélyesen megnyitom ezt a sarkot is az animék tiszteletére! Mivel biztos vagyok benne, hogy mindenki (vagy majdnem mindenki) közülünk látott már több-kevesebb filmet/sorozatot ebből a műfajból, ezért itt leírhatjátok a véleményeteket, ajánlhattok, vagy ahogy én szoktam fejvesztés terhe mellett ráparancsoltok egyikünkre-másikunkra, hogy ezt és ezt azonnal nézze meg :lol: nos akkor nem is húzom tovább a szót, hajrá lányok!
Gilje

Re: Hát akkor...

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.06. 21:42

Az én kedvenceim eléggé változatosak, íme egy rövid lista :

0. helyen: Ouran High School Host Club (mert lehetnek újabb kedvenceim de ez kimozdíthatatlanXD)

1. : Soul Eater
2. : One Piece
3. : Saint Seiya

Na innen már élesedik a mezőny úgyhogy inkább nem osztályozom őket XD ami nagyon befészkelte még magát a lelkivilágomba az a Honey and Clover. Fura különben, hogy habár nem is tudok angolul magyar felirat híján így nézem a Saint Seyát és a Sorcere Huntert is pár rész után már automatikusan értem mit mondanak/akarnak a szereplők(ha meg nem ott egy miniszótár a gépen :lol: :P) Bár most nemrég azzal ijesztgettek, hogy nem lesz több felirat a Soul Eaterhez sem, bár ezt nagyon bánnám mert akkor a fordítgatás miatt belassulok, ez meg egy pörgős sztori, dehát ez van. Remélem csak pletyka >imádkozik<
Gilje

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2008.12.07. 10:19

Hú hát a listámban nekem is elég erős mezőny van...szal eza felállás inkább a "ez utott eszembe hirtelen" állapot XD

1. Berserk (mondjuk értékelném ha végig megcsinálnák az egészet >.>....<.<....)
2. Serial Experiments Lain
3. Shuffle!

Futottak még: Chobits - első animém igazából ha nemszámítjuk a hazai dragon ball meg sailor moon mizériát 10 éves koromban XD
Earth Girl Arjuna - szép és nehezebb mint az értelmezőkéziszótár
Nana - a mangát jobban értékelem belőle, be miután túltettem magam az anorexiás embereken egész jól pótólja a szappanopera adagokat (azé lenyomott 40 részt 1 nap alatt :D )
Death Note - mindaddig jó volt míg az egyik legjobb karaktert meg nem ölték, onnantól nem is néztem tovább csak 1-2 részt.
Eureka Seven - a szépsége miatt kezdtem bele de rájöttem h akármilyen jó is, túl hosszú.
Neon Genesis Evangelion - elkezdtem, azóta is folyamatban. Hugival egy maratont fogunk tartani majd :D
Host Club - szeressünk nevetni :D
Air - Ez is elég nehéz műfaj
Alien 9 - szeressük de elég volt egyszer
Hell Girl - folyamatban (tetszik az alapötlet meg cééééép)
Rozen Maiden - nemtudom h szeressem e vagy ne mert képes vagyok megnézni 20x is de shinku nagyon irritál XD

Amiket meg akarok nézni:
Vocaloid
Vampire knight (ha egyszer az életben fenn lesz directben...)
Angelic Layer
Madlax
Memories off
Saikano
The melancoly of Suzumiya Haruhi
Venus vs Virus
When cicadas cry (igaziból kiváncsi vok mért alkottak mégegy elfen liedot...)

Nah és amiket nem szeretünk:
.Hack/Sign - túlontúl hosszú és unalmas
Bleach - 1 részt ha láttam még anno amikor elkezdték, és innentől kezdve az én magán szoc problémám XD
Naruto - valaki elárúlná mé álltunk rá arra h egy anime 5 évad és minden évadban van 138 rész?XD
DearS - Fáj h chobitsmásolat >.>
Ragnarok the animation - epic fail a hangokban XD

Filmek:
A sorozatoktól én külön veszem ezeket, hiszen elég nagy a külömbség megszeretni egy sorozatot néhány rész miatt és más egy filmet megszeretni.

1. Spirited Away (azaz Chihiro szellemországban - csak tudnám ki fordította *twich twich* )
2. Vampire Hunter D : Bloodlust - szinte tökéletes...szinte, Zi egy romantikus alkat XD
3. Howl's moving castle - imádom ennek az embernek a filmjeint XD

tisztelet helyezést kap a Final Fantasy AC mert tény h nem kifejezetten anime ategória de élvezhető és Zi lassan megtanúl belőle akciójeleneteket rajzolni xD

Megnézendő listám:
Princess Mononoke

Nah asszem mostmá befogom XD
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Sheila » 2008.12.07. 17:59

Hmmm... én is én is én is... :P

Nem tudok nagyon kommentárt füzni hozzá, lehet hogy ciki de 20onévesen is imádom a Sailor Moont, föleg ha megnézi az ember végig nemcsak a "gyerekesebb" elsö részeket. :)

Szal Sailor Moon,
Chrno Crusade 1 helyeken,
2:
Rozen Maiden + Rozen Maiden Traumend
aztán,
Chobits
Death Note
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.07. 20:04

Hehe a DN nekem is az élvonalban van, de én Lightot is szerettem L mellett (bár tegnap csak miatta vinnyogtam végig az adást Animaxen - viszont japánul hatásosabb voltXD) A Sailor Moonban én is egyetértek, nem is olyan rég kaptam meg az egész sorozatot, ráadásul a vágatlan japán verziót! Kár, hogy nincs hozzá végig magyar felirat, csak ráégetett angol. A Rozen Maident én is néztem, nekem is bejövős volt, ráadásul egyik barátnőm úgy is csörög a mobilomon :D viszont Nekem asszem stílusilag a Soul Eater volt, ami igazán illett hozzám. Eleve is szeretem Tim Burton filmjeit, és ez az anime pont olyan, mintha az ő világában játszódna.

Tyű, ahogy így belegondolok zsonghatna a fejem a sok animétől, amit ezalatt a néhány év alatt megnéztem, most mégsem jut eszembe szinte semmi ( jellemző :P ) Emiatt döntöttem végülis úgy, hogy inkább kiírom őket mert így csak elfelejtem a legjobbakat :( Bár ebben Sent igazán nem körözhetem le, vezet egy cipősdoboznyi DVD-vel De az is igaz, hogy a kiírt Saint Seiya - csomag most megdobta egy kicsit a polcomat :lol:
Gilje

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.12.07. 20:28

Áááá, túl sok van nem tudok választaniiiiiiiiiii!!!!!!!

De a mindenkori kedvenc: FAKE - Tudom, gagyi régi anime, és a manga is régi és a rajzolása - hát mondjuk úgy hogy a rondábbik oldalon van... DE ANNYIRA ÉDIIIII. Jah. Smaug-szeret-yaoi :twisted:

A humoros oldalon élvonalban nálam:

1. Samurai Champloo
2. Ouran High School Host Club (úgy látom ez köznépszerűségnek örvend errefelé :D)
3. Great Teacher Onizuka (még a rondaságát is elviselem, de a sztori fetrengveröhögős!)

Nagyon szerettem még a viccesek közül az Azumanga Daioh-t és a Love Hinát is XD

És ha komolyabb vizekre evezünk....

1. X/1999 (a sorozat!!) - nyáá, ez volt az első kedvencem. Vagy egy órát bőgtem a végén :lol:
2. Saiyuki - tipikus esete, hogy szerintem a manga jobb. De az animét láttam előbb XD
3. Neon Genesis Evangelion - hát, nemtom hogy ha most megnézném is szeretném-e, de az elsők között volt amit láttam, és akkor nagyon imádtam az elvontságát és az elgondolkodtató részeit. Egyébként pedig családi kultuszfilm, mert öcsém kedvence is :lol:

És akik futottak még:

Nagyon szerettem a maga idejében Kenshin-t, még akkor is ha a vége felé már elég kiszámítható volt (de Smaug = h/c fan), meg a Getbackers-t. A mindennapi életszerűekből nagyon tetszett a Paradise Kiss (még ha a végét utáltam is), meg a BECK. És ne feledkezzünk meg a Cowboy Bebop nevű zseniális alkotásról sem, amit még az anime-utáló haverok is élvezettel megnéztek :D

És szentimentális okokból említést érdemel még a Samurai 7 - mert az ő őséből készült az amcsi Hét Mesterlövész, amiből készült a Hét Mesterlövész sorozat, aminek köszönhetően most itt néz rám Ezra, JD, Peyton....és jönnek a többiek :3333333

De ez már nem anime :D

Ahh, és amiket utálunk:

Weiss Kreuz - tudom, hogy egész nagy rajongótábora van de szerintem az iszonytató az nem kifejezés. Amikor a részekben azzal fokozzák a lelki szenvedés kifejezését hogy mindig egyre nagyobbat/hosszabban üvöltenek....*hányós-smiley* :x

És Night Walker - amit csak azért néztem meg, mert az openingje BUCK TICK (és imádom az énekes hangját). Hát a középszar az szépíti az igazságot..... :roll:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.07. 20:52

:lol: Jaja a Cowboy Bebop nekm is bejövős, amikor eső Conomon vagy a másodikon voltam, akkor jött ki az összes dvd, és egyből odamentem a standhoz hogy innentől - idáig az egészet kérem :mrgreen: azt hiszem akkor megszerettek engem az ottani eladók, megalapoztam az aznapi bevételüket ;)
Egy időben volt, hogy egy animét újra és újra - még szakmai szüneteiben - megnéztem, a Kigekit. 2002-es anime, de annyira megtetszett a rajzolása és a történetvezetése, hogy nem bírtam abbahagyni :D Őt is ki kéne lassan írni...>nehéz sóhaj<

Sayonara Zetsubou Sensei? Ismeritek?
Gilje

HozzászólásSzerző: Sheila » 2008.12.07. 21:32

Ég a képem hogy ennyi animét nem láttam még... :?

Én alapba Lightot kedvelem, Lűűűűűű, :lol: sem rossz karakter, csak hát ez a dolog hogy "leváltják" aszittem a végig hogy na most jön elö na most jön elö... kicsit furcsa...
Sailor hard core fan vagyok. :lol: vagy 4-5 ször néztem végig mind a 200 részt, a legjobb seasonok a S és a Stars szerintem.

Nekem nem volt mostanáig Animaxom, ugyhogy nézelödés közbe akadtam ezekre az animékra és hü ez jol nézki belekukkantok. :D Boritokat is csináltam a kiirottakhoz. :D

Amugy van ami még igy felkeltette az érdeklödésem a Saint Seiya, Cowboy Bebop, meg Inuyasha... ajánljátok vmelyiket? Kicsit ellenérzésem van a több 100 részes animékkel kapcs (Sailor Moont ne vegyük bele :oops: ), de van amelyiket aszongyátok kihagyhatatlan?

Tim Burton feelinges anime???? NEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! Ezt látnunk kell (imádjuk párommal a TB-t.) DUUUURVA!!!
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.07. 21:52

:) Cowboy Bebop alapmű, semmiképpen se hagyd ki, Saint Seiya pedig kultanime az egész világon, de ne lepődj meg semmin :lol: Szerintem kihagyhatatlan és még "kultanimébb" mint a CB, persze ez ízlés kérdése. Mindenesetre: Hyoga és Shun 4EVER :lol:
Gilje

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.12.07. 23:05

Haha, Saint Seyát még nem láttam, de hallottam már hogy népes a rajongótábora :D

Cowboy Bebopot pedig abszolút ajánlom én is - igaz hogy már 10 éves a sorozat, de nagyon ott van. Hol vicces hol komoly és nagyon hangulatos. (és ha megnézted, összehasonlíthatod a Samurai champloo-val, amit szintén ők készítettek csak sokkal frissebb - kb. két éves. Mókás figyelni hogy mennyit változott és mégis hogy visszaköszön a stílus abban is^^)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Következő

Vissza: OFF a négyzeten